м. Рівне,
вул. Курчатова, 18у
(0362)42-03-04

Що можна зробити з черепицею

Передусім Ви повинні розуміти, який будинок Ви хочете побудувати. Вже римському теоретикові архітектору Вітрувію було відоме те, що складає секрет виразної, художньо досконалої будови: архітектурний образне «вигадується» проектувальником, а виникає як вдале рішення точно сформованих функціональних завдань. Тому вид будинку – відображення способу життя і світогляду його власника.
Але існують і чисто художні засоби, які «працюють» над створенням архітектурного образу. До них, наприклад, відносять вибір кольору покрівлі.
Натуральний колір черепиці змінюється в діапазоні від світло-коричневого до насиченого, інтенсивного коричнево-червоного. Використання черепиці подібних відтінків ушляхетнює будівлю і надає їй рис деякої консервативності . Проте сучасні технології дають можливість забарвлювати натуральну черепицю у будь-який колір, що дозволяє досягти найнесподіваніших ефектів. Яскраво-сині, зелені, помаранчеві дахи зроблять Ваше житло більш індивідуалізованим і незвичайним, підкреслять його своєрідність і зроблять його унікальним. Але, зрозуміло, вибраний Вами колір покрівлі має бути пов'язаний із загальним підходом до формування образу Вашого будинку.
Використання черепиці у будь-якому випадку привертає увагу до даху будівлі, який стає при цьому найважливішим елементом формоутворення – елементом не лише конструктивним, але і естетичним. Виразний силует – одна із складових всякого по-справжньому красивого будинку. Але при цьому силуети можуть бути нескінченно різноманітними. Дахи високі і майже плоскі, з ламаними або плавними контурами, всілякі шатри, вежі, шпилі.
Що стосується традицій і індивідуального стилю, усе це – можливості, поміщені в черепиці. Їх грамотне використання залежить від Вашого смаку і від коректно поставленого архітекторові завдання.
Основні параметри, по яких вибирають черепицю,- це колір і профіль. Профілі можна розділити на декілька умовних груп – середньохвильова черепиця (один з найпопулярніших профілів), голландський s-подібний профіль (дістав свою назву за схожість з латинською буквою s), «бобровий» хвіст (класична черепиця, якою покрито багато середньовічних будинків в Європі), плоска черепиця (не має профілю, як такого) і марсельна пазова (заслужила свою назву за наявність характерних пазів).
Плоска черепиця найчастіше застосовується для створення будівель в стилі high-tech. Така черепиця має певні особливості в укладанні. До речі, «бобровку» теж можна віднести до цієї групи, відмінність її лише в тому, що вона має характерний закруглений кінець, яким нагадує хвіст бобра, за що і отримала свою назву.

Каталог для архітекторів

Відгуки

Працюю з компанією «ДахТрейд» вже більше 4 років. Жодного разу не відчув дискомфорту. Професійні менеджери завжди знайдуть вигідний компроміс у суперечливих питаннях, та запропонують найшвидші шляхи вирішенння будь-яких питань. Рекомендував, рекомендую і буду рекомендувати й надалі!

Іванютенко Олексій