м. Рівне,
вул. Курчатова, 18у
(0362)42-03-04

Спростовуємо міфи про недоліки керамічної черепиці

Як відомо, керамічна черепиця найпопулярніший покрівельний матеріал у світі, і залишається найкращим на сьогодні. Серед професійних будівельників і проектувальників побутують три поширених «міфи» - упередження проти натуральної черепиці, які ми спробуємо розвіяти.
Міф перший: натуральна черепиця має велику вагу, що вимагає значного посилення всіх конструкцій будівлі.
Натуральна черепиця дійсно володіє великою вагою, але це є її перевагою перед «легкими» покрівлями. Завдяки своїй вазі черепична покрівля легко витримує сильнівітри, гасить різкий стукіт дощу і граду, згладжує перепади температур. Хтось помилково вважає, що застосування на даху натуральної черепиці зобов’яже до значного посилення всіх конструкцій будинку. Але в розрахунку крокв на міцність враховується не тільки вага багатошарової конструкції даху, але і снігове навантаження. Розрахунки показують, що використання натуральної черепиці вимагає незначного (близько 5-7%) збільшення видатків на пиломатеріали для крокв. Фундамент і стіни будинків мають достатній розрахунковий запас міцності, тому при укладанні на дах черепиці, не варто побоюватися за їх стан. Основне навантаження на фундамент — це вага стін з перекриттями . Вага черепиці в загальній масі будинку складає всього 2-4% і істотного впливу на фундамент надати не може.
Міф другий: керамічна черепиця легко б'ється .
Насправді міцність керамічної черепиці є набагато більшою за міцність будь-якого іншого покриття, а при руйнуванні внаслідок сильного граду чи іншого механічного пошкодження можна без будь-яких проблем замінити окремі черепці, що є набагато простішим ніж заміна одного листа металочерепиці, до прикладу.
Основні параметри, по яких вибирають черепицю,- це колір і профіль. Профілі можна розділити на декілька умовних груп – середньохвильова черепиця (один з найпопулярніших профілів), голландський s-подібний профіль (дістав свою назву за схожість з латинською буквою s), «бобровий» хвіст (класична черепиця, якою покрито багато середньовічних будинків в Європі), плоска черепиця (не має профілю, як такого) і марсельна пазова (заслужила свою назву за наявність характерних пазів).
Міф третій: черепиця – дорогий покрівельний матеріал, який доступний тільки дуже багатим людям.
Колись це було справедливо. Зараз – ні. Нові виробничі технології змінили ситуацію. Черепиця стала не такою дешевою, як скажімо, шифер, але доступною за ціною більшості споживачів.Краса коштує грошей, надійність і довговічність – тим більше. Будуючи будинок, не можна економити, принаймі, на двох речах – фундаменті і даху. Економія на покрівельних матеріалах та недотримання технології його застосування можуть обернутися витратами на нескінченний ремонт даху.Натуральна черепиця прослужить понад сто років Вашій родині і Вашому будинку, незмінно залишаючись надійним захистом будинку.

Каталог для архітекторів

Відгуки

Залишились задоволені купівлею черепиці. Досвідчені менеджери допомогли підібрати для нас оптимальний варіант.

Прораб