Інтерв’ю з архітектором Дмитром Котляровим

Провідний архітектор «Майстерня Організації Простору», зокрема її засновник, Дмитро Котляров

На що звертаєш увагу при проектуванні покрівлі?

Покрівля є важливим композиційним чинником при формуванні образу будинку, але у залежності від конкретної задачі дах є або формотворчим або чисто утилітарним. Але при малоповерховій забудові форма даху є визначальною для композиції будинку. Стрімкий дах - динамічний образ будинку, пологий - спокій та впевненість, чітка геометрична форма даху - статика та стійкість. Тому все залежить від конкретної проектної задачі яка вирішується.

Що радиш у цьому питанні клієнтам?

Кожен клієнт особливий. Або навіть не клієнт, а його будинок. Тому тут важко визначити якісь прості істини, які би підійшли кожному, все індивідуально. Головне, відчуття які викликає конкретний образ та матеріал.

Які зміни/тренди у стилістиці дахів та покрівельних матеріалів нас чекають у 2019 році?

Важко прогнозувати загальні тренди, адже наразі стилістика будівництва різношерстна - від «шале» - до постмодернізму. В загальному, думаю, збережеться тренд на «пласкі» черепиці, що частково імітують покрівлю зі сланцю. Цей покрівельний матеріал має значну візуальну комплементарність - гарно підходить і для «класичних» дахів, так і «модерністичних» проектів. Оскільки тренд на «стримані» кольори зберігається - думаю найбільш трендовим будуть сірі, графітові та антрацитові плоскі черепиці. Можливо, навіть будуть варіанти з ромбами (теж запозичення з сланцевих покрівель) -свіже та досить виразне рішення. Також, набирає обертів мода «на натуральність» - отож класичні форми в теракотових кольорах теж будуть.

Які типи покрівлі до вподоби саме тобі?

Я полюбляю прості за формою дахи. Лаконічні форми даху дозволяють найкраще розкритись матеріалу - якісний матеріал завжди виглядає гарно і його непотрібно «прикрашати» ускладненнями.
Також ми любимо працювати зі фальцевими покрівлями (пласкі поздовжні смуги металу з’єднані в замки) . Фальц - на мою думку, недооцінений у художньому сенсі матеріал. Він багатогранний. З одного боку лаконічний, з іншого боку «замки» формують певний метричний ряд, що надає суттєвого динамічного ефекту. Намагаємося його комбінувати з натуральними черепицями - вони один одного добре доповнюють - грають на контрасті.
Також, недавно, у цьому році заново «відкрили» для себе черепицю неоднорідного кольору. На об’єкті поєднання «класичної хвилі» та неоднорідного кольору зіграло дуже вдало.

Новини та статті

Всі статті
Енергозберігаючий будинок, який він?

Будинок повинен бути побудований з перевірених, природніх матеріалів.

Сьогодні на ринку достатньо пропозицій стосовно матеріалів для зведення стін будинку, але яку обрати?

При виборі необхідно враховувати критерії, що випливають із першочергових вимог до теплових властивостей. Доцільно орієнтуватися на тепло- та звукоізоляційні властивості, на здатність накопичувати тепло.

Як обрати якісну покрівлю з натуральної черепиці?

Вибір покрівля є не легким.

Різні моделі черепиці відрізняються не тільки технічними характеристиками, а й формою, розміром та кольором.

Пропонуємо вам звернути увагу на деякі наші рекомендації, які допоможуть Вам з вибором покрівлі.

Всі статті