Без категории

Інтерв’ю з архітектором Дмитром Котляровим

Провідний архітектор «Майстерня Організації Простору», зокрема її засновник, Дмитро Котляров

На що звертаєш увагу при проектуванні покрівлі?

Покрівля є важливим композиційним чинником при формуванні образу будинку, але у залежності від конкретної задачі дах є або формотворчим або чисто утилітарним. Але при малоповерховій забудові форма даху є визначальною для композиції будинку. Стрімкий дах — динамічний образ будинку, пологий — спокій та впевненість, чітка геометрична форма даху — статика та стійкість. Тому все залежить від конкретної проектної задачі яка вирішується.

Що радиш у цьому питанні клієнтам?

Кожен клієнт особливий. Або навіть не клієнт, а його будинок. Тому тут важко визначити якісь прості істини, які би підійшли кожному, все індивідуально. Головне, відчуття які викликає конкретний образ та матеріал.

Які зміни/тренди у стилістиці дахів та покрівельних матеріалів нас чекають у 2019 році?

Важко прогнозувати загальні тренди, адже наразі стилістика будівництва різношерстна — від «шале» — до постмодернізму. В загальному, думаю, збережеться тренд на «пласкі» черепиці, що частково імітують покрівлю зі сланцю. Цей покрівельний матеріал має значну візуальну комплементарність — гарно підходить і для «класичних» дахів, так і «модерністичних» проектів. Оскільки тренд на «стримані» кольори зберігається — думаю найбільш трендовим будуть сірі, графітові та антрацитові плоскі черепиці. Можливо, навіть будуть варіанти з ромбами (теж запозичення з сланцевих покрівель) -свіже та досить виразне рішення. Також, набирає обертів мода «на натуральність» — отож класичні форми в теракотових кольорах теж будуть.

Які типи покрівлі до вподоби саме тобі?

Я полюбляю прості за формою дахи. Лаконічні форми даху дозволяють найкраще розкритись матеріалу — якісний матеріал завжди виглядає гарно і його непотрібно «прикрашати» ускладненнями.
Також ми любимо працювати зі фальцевими покрівлями (пласкі поздовжні смуги металу з’єднані в замки) . Фальц — на мою думку, недооцінений у художньому сенсі матеріал. Він багатогранний. З одного боку лаконічний, з іншого боку «замки» формують певний метричний ряд, що надає суттєвого динамічного ефекту. Намагаємося його комбінувати з натуральними черепицями — вони один одного добре доповнюють — грають на контрасті.
Також, недавно, у цьому році заново «відкрили» для себе черепицю неоднорідного кольору. На об’єкті поєднання «класичної хвилі» та неоднорідного кольору зіграло дуже вдало.